Aparat do drenażu limfatycznego – zabieg bez udziału fizjoterapeuty

Znajdź aparat do masażu limfatycznego na https://carepump.pl.

Presoterapia to forma masażu, której rolą jest poprawienie cyrkulacji limfy w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta prawie 100 lat temu – to przeróżne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy pompujące oraz okrężne, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dostosowuje za każdym razem do miejsca masażu, jak i kondycji zdrowotnej pacjenta.

Aparat do masażu uciskowego – stymulacja krążenia chłonki

W ostatnich latach fizjoterapeuci chętnie wykorzystują maszyny do drenażu limfatycznego symulujące masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów dzielących się na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne komory mankiet naciska na kończynę, stymulując w ten sposób krążenie limfy. Jest dużo powodów do korzystania z zabiegu presoterapii. To między innymi zwyrodnienia stawów, zastoje oraz obrzęki limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Stosuje się go dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” czy wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia jest również na co dzień stosowana w świecie profesjonalnego sportu, w głównej mierze jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

Domowy aparat do drenażu limfatycznego

Sporo opcji wykorzystania aparatów do presoterapii przysłużyło się pozytywnie do rozwoju tych urządzeń. W dzisiejszych czasach osoby raz za razem stosujące tę metodę masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnym mieszkaniu, za pomocą przenośnych urządzeń Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do drenażu limfatycznego tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w rękawach – więcej przegródek to skuteczniejszy zabieg presoterapii. Aparaty CarePump są kompaktowe oraz nie są ciężkie, więc bez przeszkód można wziąć je w podróż, przykładowo na turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być wcześniej uzgodnione z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym na własną rękę, dlatego że występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to np. choroba nowotworowa czy zakrzepica, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]