Antena DVB T – niezbędna do odbioru telewizji

Jeśli chcesz nabyć antenę naziemną, koniecznie sprawdź www.telmor.pl

W zdecydowanej większości domów zobaczyć można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez telewizji. By jednak odbiornik nie był bezużytecznym urządzeniem, należy zaopatrzyć się też w dobrej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w wielu okolicznościach.

Antena telewizyjna – co oferują producenci?

Wybór anten DVB-T jest dziś wyjątkowo szeroki. W sprzedaży znajdują się anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T, a także pokojowe i siatkowe anteny DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Dostępne dzisiaj w sklepach anteny DVB-T odznaczają się przede wszystkim łatwością instalacji. Spokojnie upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy trzymał w rękach przyrządy używane do majsterkowania. Anteny naziemne, które obecnie oferują nam producenci, odznaczają się też wyjątkową wytrzymałością na wpływ zmiennych czynników pogodowych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych wysokiej jakości przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co trzeba uwzględnić przy jej wyborze?

Wielki wybór anten tego rodzaju sprawił, że należy bardzo przyłożyć się do wyboru urządzenia, które zamierzamy kupić. Trzeba wiedzieć, że pod uwagę trzeba brać bardzo dużo czynników, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat umiejscowienia nadajników bez trudu znajdziemy w Internecie. Liczy się również moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Uwzględnić trzeba w każdym przypadku ułożenie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma również to, czy zamieszkujemy w mieście czy teżna terenie otwartym.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]