Alternatywa dla rolet i żaluzji – zamontuj shuttersy w salonie i w sypialni

Zobacz przykłady z wykorzystaniem shuttersów w sypialni.

Szatersy (shutters), a więc dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się zwykle z aranżacją domów w stylu południowoamerykańskim lub tropikalnym. Tymczasem ten moduł osłony okiennic można wykorzystać też w polskich domach – jest to niezwykle trwałe, a przy tym wspaniale wyglądające rozwiązanie, które w szeregu aranżacji zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione aktualnie rolety.

Shuttersy w salonie – zastosowanie ozdobne i praktyczne

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, będą pełniły podwójną funkcję – dekoracyjną oraz praktyczną. Shuttersy zdecydowanie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są szersze, co sprawia, że rewelacyjnie prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są ważne, ponieważ to w salonie ludzie przesiadują sporą część dnia, jak również podejmują tu gości. W związku z tym powinno się zatroszczyć się, aby ten pokój nie tylko atrakcyjny, ale równocześnie komfortowy. Dowolność ustawienia kąta ułożenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła wpadającego do wnętrza, co umożliwia np. całkowite jego przyciemnienie, kiedy mamy ochotę obejrzeć serial, bądź jego lekkie ściemnienie, jeśli pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – doskonała osłona przed dźwiękami z zewnątrz

Opcja regulacji dostępu światła do pokoju jest z pewnością najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednak też z innego powodu – z ich pomocą da się efektywnie korygować temperaturę pomieszczeniu, która ma wszak olbrzymi wpływ na nasz mocny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w trakcie lata łatwiej jest utrzymać niższą temperaturę w sypialni, z kolei zimą dłużej utrzymamy w niej ciepło. Co więcej okiennice typu shutters tworzą skuteczną zaporę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to także idealne rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Osiada się na nich mniej kurzu niż w fałdkach zasłon, a ich pielęgnacja jest niezwykle łatwa i trwa wręcz parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się też w kuchni, w łazience czy w pokoju dziecka.

SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]