W czym może pomóc optymalizacja strony internetowej?

Założenie strony internetowej to nie koniec pracy nad nią. Istotne jest, żeby była ona chętnie odwiedzana przez internautów. Lecz co zrobić, by nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

Co to jest optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja polega na poprawieniu kodu oraz zawartości strony. Dobrze wykonana optymalizacja wpłynie na lepsze indeksowanie strony przez roboty sieciowe, a to sprawi, że znajdzie się ona wyżej w rezultatach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jak przeprowadza się optymalizację strony internetowej?

Profesjonalnie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także opublikowanych na niej tekstów i obrazów. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: przyspieszenia wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeżeli na stronie znaleźć można słowa kluczowe, nie powinny one jednak pojawiać się w nadmiarze. Dokonując optymalizacji grafiki musimy zwrócić uwagę na wielkość plików oraz typ użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być słowa kluczowe oraz linki zamieszczone na stronie.
Solidna optymalizacja strony pomaga w osiąganiu dobrych wyników wyszukiwania i podnosi popularność portalu. Gdy optymalizujesz stronę pamiętaj przede wszystkim o tym, że ma być ona łatwo dostępna dla użytkowników.