Czy warto umieścić panoramę sferyczną wnętrza firmy na Facebooku?

panoramy sferyczne wnętrza firmy

Zdjęcia 360 stopni to niezmiernie popularna i stosunkowo nowa metoda prezentowania pomieszczeń lokali gastronomicznych czy przedsiębiorstw. Najczęściej widzimy je przeglądając wizytówki Google Moja Firma oraz Google Street View, ale również napotykamy je na najpopularniejszym portalu społecznościowym – na Facebooku. Pozwala on na opublikowanie na tablicy firmy takiego panoramicznego zdjęcia. Jak zatem możesz zastosować panoramy sferyczne do wyróżniania Twojej firmy na Facebooku? Zalecenia prezentujemy poniżej.

Czym charakteryzują się zdjęcia 360 stopni?

Zdjęcia 360 stopni to sferyczne zdjęcie panoramiczne, na które możemy patrzeć pod każdym kątem. Swobodne obracanie fotografii generuje doznanie realnego przebywania w oglądanym miejscu. Zdjęcia 360 stopni na Facebooku dają możliwość oglądania lokalu, nieruchomości bądź budynku poprzez samodzielne wybieranie kierunku, w którym spoglądamy. Fotografie tego rodzaju przygotowuje się przy pomocy dedykowanej aplikacji oraz aparatów. Dla użytkowników to co różni je od standardowych zdjęć cyfrowych to opcja wybrania myszką takiego zdjęcia, a potem manipulacja nim w dowolnym kierunku.

Panoramy 360 stopni – reklamuj swój biznes

Panoramy sferyczne na Facebooka to idealny sposób na promowanie Twojej firmy lub biznesu. Zdjęcia 360 stopni dają szerokie możliwości zaprezentowania pomieszczeń biura, hotelu czy lokalu gastronomicznego. Taka forma zdjęć jest znacznie bardziej fascynująca oraz pozwala wnikliwie zapoznać się z oglądanym miejscem. Umieszczenie Panoram sferycznych na Facebooku będzie korzystnie oddziaływać na nasz wizerunek naszej firmy przez klienta oraz podniesie jego zaufanie w stosunku do usług przez nas oferowanych, co zaowocuje dużo wyższym prawdopodobieństwem, iż je zamówi.

Sferyczne zdjęcia panoramiczne warto udostępnić na Facebooku szczególnie kiedy prowadzimy działalność, która opiera się na atrakcyjnych pomieszczeniach (np. hotel bądź sale konferencyjne), ale również jeśli chcemy nakłonić zainteresowane osoby, aby skorzystali z naszej oferty rekrutacyjnej czy też po prostu pokazać naszym klientom miejsce, w którym działamy.

Do opracowania panoram sferycznych zatrudnij profesjonalistę!

Przygotowanie zdjęcia 360 stopni, chociaż w teorii jest możliwe do opracowania samodzielnie, jednakże do celów biznesowych warto zatrudnić profesjonalnego fotografa, który zajmuje się na co dzień tematyką interaktywnych zdjęć. Dlaczego to zalecana opcja? Zlecenie tego zadania wykwalifikowanemu fotografowi daje pewność stworzenia wysokiej jakości fotografii, które w dodatku będą ciekawsze dla odbiorcy. Sama usługa nie jest również droga czy trudno dostępna. Fotografów polecanych przez Google do opracowania panoram sferycznych wyszukamy na stronie Google Moja firma — Street View. W katalogu tym znajdują się tylko Ci fotografowie, którzy spełnili konkretne wymagania jakościowe Google oraz opublikowali wyznaczoną liczbę poprawnych zdjęć 360 stopni.

Daniel Myhal
Rekomendowany Fotograf Google

Mob.: +48 510 750 291
E-mail: [email protected]