Potrzebujesz kredytu? Bez historii kredytowej to również możliwe

Zaciąganie kredytów jest współcześnie bardzo popularne, ale nie wszyscy mogą to zrobić. Jest olbrzymia grupa Polaków, którzy nie mogą zaciągnąć takiego zobowiązania, ponieważ nie posiadają zdolności kredytowej. Kogo może dotyczyć taka sytuacja i jak sobie w niej poradzić?

Kredyt bez zdolności kredytowej – kto może jej nie mieć?

Banki zwykle określają własne warunki, według których zgadzają się przyznać kredyty czy też odmawiają takiego finansowania. Można jednakże wymienić ogólne warunki, określające fakt posiadania bądź nie zdolności kredytowej. Po pierwsze, z odmową mogą spotkać się osoby, które posiadają już zaciągnięte kredyty. Na największe problemy muszą przygotować się klienci, którzy nie brali dotąd żadnego kredytu. Zaliczają się do tego grona przede wszystkim studiujący oraz klienci, którzy pracują od kilku lat i osiągają niskie zarobki bądź są zatrudnieni na tzw. „śmieciówkach”. Z faktem, że kredyt nie zostanie im przyznany, muszą liczyć się również emeryci. Oczywiście kredytowania nie otrzymają również osoby, które nie posiadają żadnego dokumentu potwierdzającego fakt posiadania przez nie pracy zarobkowej, a także wykonujące pracę za granicą. Są to sytuacje, które powodują, iż teoretycznie nieosiągalne jest otrzymanie kredytu w banku, przez co wiele osób zaciąga pożyczki w instytucjach pozabankowych. Nie warto tego robić, gdyż kredyty w takich firmach są na tyle drogie, że ich zaciąganie kompletnie się nie opłaca.

Kredyt bez zdolności – czy można go otrzymać?

W przypadku braku zdolności kredytowej doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z doradztwa pośrednika w ubieganiu się o kredyty bankowe. Podpowie on, które z banków posiadają mniej rygorystyczne warunki kredytowania i zechcą przyznać kredyt bez zdolności, czy też umożliwi uzyskania kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim jednak pośrednik doradzi, jak stworzyć zdolność kredytową, a jest na to wiele sposobów. Największy wpływ na budowanie pozytywnej historii kredytowej ma terminowe spłacanie zobowiązań, dobrze będzie zatem kupić coś na raty, a także korzystać z karty kredytowej oraz kredytu odnawialnego w instytucji, w której planuje się zaciągnąć kredyt. Doskonałym wyjściem jest także na przykład ubieganie się o kredyt nie w pojedynkę, lecz wspólnie z inną osobą. W tym celu można uczynić współkredytobiorcami rodziców bądź – w przypadku osób, które i tak planowały ślub – wstąpić w związek małżeński. Takich sprytnych opcji, które doradzić może doświadczony pośrednik, jest bardzo dużo.