Kredyt obrotowy i jego przeznaczenie

Zarówno rolnicy, jak też właściciele firm, które chcą je rozwijać, powinni inwestować w zakup nowoczesnych maszyn oraz urządzeń. Tak wielkie wydatki trudno jest jednak sfinansować z bieżącej działalności. Wyjściem z sytuacji może się w związku z tym okazać zaciągnięcie kredytu obrotowego.

Osoby prowadzące działalność rolniczą a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe kierowane do rolników proponują aktualnie nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, którzy mają zbyt niską zdolność kredytową i nie mają możliwości zaciągnięcia kredytu w banku. Jednak należy mieć świadomość, że często kredyty udzielane przez parabanki generują wyższe koszty lub zawierają niekorzystne dla klienta warunki, stąd nie rekomendujemy tej drogi zdobycia finansowania.

O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności pod postacią kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy niezależnie od wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności sprowadzają się do koniecznego minimum. To też dla wielu rolników okazuje się bardzo dużą zaletą, ale nadal wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy tylko z doświadczonym specjalistą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale także firmy. Kredyt tego typu można przeznaczyć na finansowanie wydatków związanych z działalnością firmy. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego może okazać się skomplikowane. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc mający niemałe doświadczenie pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych i wiedza pomogą nam znaleźć kredyt świetnie dopasowany do potrzeb i wymagań prowadzonej przez nas firmy. Nagłe wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm i rolnikom snu z powiek, gdyż dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozszerzać prowadzoną przez siebie działalność lub spłacać swoje zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są w krótkim czasie, bez zbędnych formalności i utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach bądź jednorazowo.