Kantor internetowy – wymiana walut po aktualnych kursach

Nie udało Ci się znaleźć kantoru online? Zajrzyj na topkantor.pl.

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną metodą wymiany waluty była transakcja w najbliższej placówce bankowej bądź w kantorze – te ostatnie wciąż spotkać można w galeriach handlowych czy przy hipermarketach! Jednakże w błyskawicznie zmieniającej się rzeczywistości, ludzie chcą wymieniać waluty bez przymusu opuszczania domu i po niższych kosztach, z tej przyczyny też utworzono kantory online, które to umożliwiają.

Jakie usługi proponuje kantor online nie licząc wymiany walut?

Operacja w kantorze internetowym jest jednakowo łatwa jak wymiana waluty w tradycyjnym kantorze. Klient wchodzi do serwisu przez utworzony przez siebie profil, a potem przelewa do swojego panelu środki, które chce wymienić na wybraną walutę. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest w szczególności to, iż przewalutowanie można zlecać w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze działania kantoru po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o dane zaczerpywane z Forex co kilka sekund, a nie – jak w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, z reguły z minionej doby. Drugim i niesłychanie istotnym atutem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te narzucone przez kantory stacjonarne i banki. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może skutkować naliczeniem spreadu na poziomie nawet 4-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready zazwyczaj nie przekraczają 2%. Kantory internetowe proponują też kilka innych usług wykorzystywanych przez użytkowników, m.in. posiadają opcję transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest realizowane dopiero wtedy, kiedy wyznaczony przez użytkownika kurs spotka się z tym na rynku) czy też w określonym przez nabywcę terminie.

Kto korzysta z kantorów online?

Kantory wymiany walut online to usługa dla wszystkich lubiących komfort i dużą autonomię w zarządzaniu własnymi środkami finansowymi. Używają ich również osoby pracujące lub uczące się za granicą oraz osoby spłacające pożyczki w obcej walucie. Jednakże zanim zdecydujemy się powierzyć swoje pieniądze kantorowi internetowemu, warto sprawdzić jego renomę i bezpieczeństwo, m.in. poprzez weryfikację na stronie KNF, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.