Jak działa mass collect i czy warto wdrożyć tę usługę?

Potrzebujesz szczegółowych informacji dotyczących mass collect? Zajrzyj na https://flobo.io/mass-collect/

Mass collect jest usługą, która pozwala na szybką weryfikację przelewów na konto. Przybliżamy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia życie małym i dużym firmom.

Mass collect – gdzie zda egzamin taka usługa?

Działanie usługi mass collect jest w zasadzie dość proste. Polega na przydzieleniu każdemu klientowi niepowtarzalnego numeru rachunku, który jest tym samym jego ID. Takie działanie jest użyteczne tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest duża ilość klientów, a więc np. w prywatnych klinikach, w firmach telekomunikacyjnych, a także wszystkich branżach, gdzie prowadzi się płatności abonenckie (między innymi w siłowniach). Należności przesyłane w systemie mass collect trafiają na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednakże uprzednie przypisanie kontrahentom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do realizacji przelewu (przelew z karty, standardowy przelew albo przelew za pośrednictwem poczty). Zastosowanie mass collect przekłada się też na szybsze księgowanie wpłat niż w przypadku księgowania manualnego, a równocześnie na eliminację potencjalnych pomyłek nierzadko przydarzających w czasie tej czynności.

Dlaczego warto korzystać z mass collect?

Choć mass collect nie jest w tej chwili dostępna w większości banków (mają ją między innymi Bank Pekao i mBank) warto zastanowić się nad jej zastosowaniem w przedsiębiorstwie, nawet takim, które każdego miesiąca obsługuje poniżej setki dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect niesie ze sobą wszak kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja powiązania z platformą finansowo–księgową (a co za tym idzie bieżące monitorowanie przychodzących należności) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada również opcję przesyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co w ciągu kilku miesięcy przekłada się na podniesienie terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]