Euro w kantorach internetowych – bieżące przeliczniki i zalety takiej wymiany

Porządna porcja wiedzy o aktualnym kursie euro. Sprawdź koniecznie!

Euro to względnie młoda waluta, ponieważ w formie banknotów i monet pojawiła się w obiegu zaledwie na początku XXI wieku. Jest ona w tej chwili głównym środkiem płatniczym w większości krajów należących do Unii Europejskiej. Polska jeszcze nie spełnia warunków, pozwalających przyłączyć się do strefy euro, co nie znaczy, iż nasi rodacy nie korzystają z tej waluty na co dzień, czy to biorąc w niej kredyt lub też robiąc zakupy za granicą.

Waluta euro i zalety z jej wprowadzenia

Wprowadzenie euro w krajach należących do UE w dużym stopniu ułatwiło życie milionom mieszkańców Europy, tak w sferze biznesowej, jak i prywatnej. Ujednolicona waluta oznacza wszak mniejszy kłopot z obliczeniem prawdopodobnego kosztu lub zysku podczas planowania m.in. transakcji międzynarodowych, co wcześniej z uwagi na możliwe wahania kursów pomiędzy walutami częstokroć mogło okazać się błędną estymacją. Mieszkanie w strefie euro zwiększa także wolność poruszania się mieszkańców krajów członkowskich, którzy praktycznie wcale nie muszą dbać o zaopatrzenie się w optymalną ilość gotówki w obcej walucie w trakcie urlopu za granicą. Dziś potrzebna im jedynie ich aktualna karta płatnicza, a używając za granicą, nie rozmyślają już o wysokości spreadów nakładanych przez bank przy transakcji.

Wymiana euro na złotówki w kantorze online – ekspresowa i korzystna transakcja

Polska, mimo członkostwa w Unii Europejskiej od maja 2004 roku, do tej pory nie sprostała wszelkim warunkom pozwalającym na wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie zmienia to faktu, iż jako mieszkańcy państwa członkowskiego Unii Europejskiej regularnie robimy zakupy oraz prowadzimy interesy w euro. Osoby często realizujące przelewy w tej walucie mogą w kilka sekund sprawdzić aktualny przelicznik euro na stronie kantoru online, a równocześnie także w mgnieniu oka wymienić złotówki na euro bez konieczności wizyty w kantorze stacjonarnym. Wymiana euro online przez wzgląd na niższe spready jest korzystniejsza oraz bardzo poręczna, bo może zostać zaplanowana w dowolnej godzinie dnia (także w nocy!), a kupno waluty odbywa się po kursach uaktualnianych na bieżąco, a nie – jak to z reguły ma miejsce w kantorach tradycyjnych i bankach – na podstawie średniego kursu z dnia poprzedniego.

Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]