Interesujesz się malarstwem cyfrowym? Zapisz się na kurs Photoshop

Szukasz więcej wiadomości o aktualnej ofercie kursu Photoshop? Doskonale trafiłeś! Skieruj się na https://bit.ly/3KeaAii.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od lat usiłują nadążyć za cyfrowym postępem. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już wystarczająca, aby zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej bądź filmowej, ponieważ te sektory rozrywki na etapie projektowania świata przedstawionego czy postaci korzystają w głównej mierze z specjalistycznego oprogramowania komputerowego. Mając tego świadomość mnóstwo młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysowaniem z miejsca stara się opanować najpopularniejsze programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Jakie programy do digital paintingu wykorzystują obecnie artyści

Istnieje kilka programów wykorzystanych do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Adobe Photoshop, który pomimo że został stworzony jako software do obróbki zdjęć, szybko stał się głównym narzędzie ilustratorów i game devów. W rezultacie powodzenia Photoshopa powstały inne analogiczne programy, jak np. Corel Painter, Clip Paint Studio czy GIMP, w których dzięki użyciu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła wyglądające jak malunki wykonane farbami olejnymi, temperą lub akwarelą. Malarstwo cyfrowe daje artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość korygowania nietrafionych maźnięć pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz wszak uzupełniać!

Szukaj kursu malarstwa cyfrowego online z możliwością konsultacji z autorem szkolenia

Zasadniczo nauka malarstwa cyfrowego przebiega podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Jak najbardziej pierwsze kroki warto postawić samodzielnie, niemniej jednak by stosownie rozwinąć swoje umiejętności, a jednocześnie poznać zaawansowane funkcje oprogramowania i najważniejsze techniki korzystania z pędzli, rekomendujemy wziąć udział w kursie prowadzonym przez biegłego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie technik jakie wyjaśniają takie kursy jest ogromne i nie uczą one jedynie najważniejszych funkcji programu. Kluczowe jest jednak, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia kursantowi skonsultowanie się z autorem kursu.

Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]