Czym wyróżniają się filtry powietrza wysokiej klasy?

Tutaj znajdziesz filtr minipleat

Powiedzmy prawdę: jakość powietrza w Polsce nie jest najlepsza. Pod tym kątem nasz kraj utrzymuje się na jednym z najdalszych miejsc wśród państw Unii Europejskiej. Codziennie przekazywane są kolejne komunikaty o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów PM10 oraz PM2.5 i z tej przyczyny też bezustannie poszukiwane są efektywne metody, pozwalające poradzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w obiektach, gdzie podtrzymanie czystości powietrza jest ogromnie ważne (przykładowo w obiektach służby zdrowia).

Filtry minipleat o klasie filtracji F7 oraz F9 – do urzędów oraz domu

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), czyli filtry powietrza wysokiej skuteczności, znane i stosowane są od kilku dekad. Są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W wentylacjach instalowanych w obiektach użyteczności publicznej, biurach lub domach doskonale spełnią swoje zadanie uniwersalne filtry dokładne minipleat, które w zależności od klasy są w stanie wyeliminować pyły zawieszone PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki tworzą smog. Nie są dla nich kłopotem też większe zanieczyszczenia, jak pyłki roślin, włókna lub spaliny. Poszukując filtrów dokładnych F7 bądź F9 należy wziąć pod uwagę nie tylko ich wydajność, ale także jakość ich konstrukcji. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ramę ze stali ocynkowanej, która wyróżnia się dużą odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom temperatury, wilgoci) i uszkodzenia. Skuteczny wkład filtracyjny wykonany z włókna szklanego chroniony jest siatką z aluminium po stronie wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat papier filtrujący złożony jest w małe plisy i wzmocniony jest specjalnym klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, iż produkty te odznaczają się dużą żywotnością. Filtry minipleat dostępne są w wielu wymiarach dopasowanych do zapotrzebowania każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 i H14 – do zastosowań przemysłowych

Do zastosowań przemysłowych wymagane są z kolei filtry o znacznie wyższej przepustowości, którą zdołają zapewnić filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich oddzielone w regularnych odstępach przez aluminiowe separatory, a trwała obudowa, również wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na wilgoć i wahania temperatury, co umożliwia sprawną pracę w ekstremalnych warunkach (nawet do 80°C). Takie filtry stosowane są wszędzie tam, gdzie powinny być zachowane wysokie normy sterylności powietrza, jak na przykład w zakładach produkujących elektronikę.

Fotografia dzięki uprzejmości marss.pl.

MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46