Zaatakowano Twoją stronę na WordPressie? Zleć usuwanie malware

Usuwanie infekcji WP - więcej szczegółów o tej usłudze znajdziesz tutaj.

WordPress okazał się w mijających latach tak popularnym CMS-em, iż ilość sklepów oraz stron działających z jego użyciem liczy się obecnie w milionach. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony oparte na WordPressie bywają ulubionym celem ataków hakerów. W razie zawirusowania strony malware, nieodzowne będzie usunięcie infekcji z WordPressa.

Komu powierzyć usuwanie usuwanie malware ze strony internetowej?

Logowanie na stronę jest zablokowane? Obrazy zostały podmienione bez Twojej wiedzy? Na witrynie widnieją odnośniki do obcych Ci adresów? A może ze witryny rozsyłane są wiadomości-śmieci? To raptem parę z możliwych objawów wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takiej sytuacji potrzebne jest natychmiastowe działanie, żeby znaleźć źródło infekcji, a w konsekwencji przywrócić witrynę internetową do poprawnego funkcjonowania. Usuwanie wirusów z WordPressa nierzadko wychodzi poza zakres umiejętności ludzi, którzy każdego dnia parają się tylko projektowaniem stron i sklepów internetowych na tym systemie zarządzania treścią, toteż czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek bądź po atakach hakerów należy powierzyć zawodowcom od tego rodzaju działań.

Jak przebiega czyszczenie zainfekowanych stron na WordPress?

Spece podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych prowadzą wnikliwe sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Badają pliki htaccess oraz wp-config, a także kod zainstalowanych na stronie wtyczek i motywów. W procesie czyszczenia zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, zmniejszające ryzyko powtórnej ataków. Jeśli trwająca dłuższy okres czasu infekcja przyczyniła się do dodania strony do listy zagrożeń (na przykład w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa fachowcy mogą podjąć również niezbędne działania w celu skreślenia jej z takich “czarnych list”. Okresowe uaktualnianie WordPressa oraz wykorzystywanych na stronie www wtyczek jest niezmiernie istotne, ponieważ likwidacja wszelkich następstw infekcji nie gwarantuje, iż taki kazus nie powtórzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]