Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Koniecznie sprawdź ten portal!

Ładne miejsca w Małopolsce. Zdobądź więcej wiadomości.

Choć Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, zatem nieraz z trudem można odnaleźć się w ogromie informacji o planowanych imprezach sportowych czy kulturalnych i godnych zwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Strona o atrakcjach turystycznych w Małopolsce – co tu odnajdziesz?

By przedstawić zwiedzającym atrakcje turystyczne tego regionu, przygotowano serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o najpiękniejszych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, ale także o wystawach i imprezach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na portalu? Osoby myślące o przyjeździe do Małopolski o razu na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której migiem odnajdą Centra Informacji Turystycznej, kempingi, hotele i pensjonaty, a także zabytki i muzea zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o dworcach i lotniskach. Oprócz tego dla osób, które z przeróżnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, portal przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące między innymi Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, atrakcje narciarskie czy czar miejscowego folkloru.

Strona o zabytkach w Małopolsce nie zapomina obcokrajowców

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również turystach z zagranicy, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane i inne tatrzańskie miejscowości. Informacje znajdujące się na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale też w między innymi w języku włoskim, niemieckim, francuskim oraz słowackim. Niezwykle wartościowa dla cudzoziemców jest też podstrona Rozmówki, na której poznają popularne słówka i zwroty, które pomogą im porozumieć się z Polakami w codziennych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie pobytu naszym kraju. Zagraniczni turyści znajdą tu rejestr konsulatów i ambasad zlokalizowanych w regionie Małopolski.

VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego