Wycieczka w Alpy – dlaczego warto?

Szukasz szczegółowych informacji o wycieczce w Alpy? Doskonale trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl.

Miłośnicy gór, którzy znają już dogłębnie każdą trasę w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich czy w Karpatach, częstokroć zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i przeglądają propozycje eskapad w inne góry Europy. Szereg z nich postawi na wyjazd w Alpy, gdzie zapewne pierwszy raz w życiu zmierzą się z narciarstwem oraz trekkingiem wysokogórskim.

Kilka słów o Alpach

Alpy są najwyższym górskim łańcuchem w Europie, którego powierzchnia rozciąga się kilka krajów, między innymi Słowenię, Włochy, Liechtenstein oraz – naturalnie – Francję, gdzie położony jest najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, a więc Mont Blanc, nazwany też Dachem Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jakkolwiek nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne malownicze szczyty, o pokonaniu których marzą wspinacze z całego globu, to np. Nordend – 4609 m n.p.m., Signalkuppe – 4554 m n.p.m. i Matterhorn – 4478 m n.p.m, a także inne znaczące dla wspinaczki wierzchołki, jak Piz Badile lub Eiger. Rozróżnia się niskie Alpy Wschodnie i wysokie Alpy Zachodnie.

Wyprawy w Alpy połączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktowów

Jakie wycieczki w Alpy mają w ofercie krajowi organizatorzy wypraw i trekkingów w górach? Jest sporo interesujących ofert skierowanych do entuzjastów gór o różnym szczeblu doświadczenia. Ci, którzy nie mieli przedtem styczności z narciarstwem wysokogórskim, ale utrzymują stosowną wydolność fizyczną i nabyli już zręczność w jeździe na nartach, mogą uczestniczyć w siedmiodniowym skitourze po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast dla osób zaawansowanych przygotowane są wycieczki na austrackie via ferraty połączone z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, pomaga bezpiecznie podnosić swoje umiejętności. Tym, których obchodzi głównie aspekt szkoleniowy, rekomendujemy trwający 10 dni Projekt 6000, który którego celem jest szkolenie z podstaw bezpiecznego poruszania się w wysokich górach. Bezspornym plusem takich wycieczek jest to, że prowadzone są w ograniczonych, najczęściej siedmioosobowych zgrupowaniach, co sprawia, że każdy z uczestników może liczyć na wnikliwą uwagę szkoleniowców.

Z profesjonalnymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wycieczka w Alpy będzie cudownym doznaniem, przynoszącym dumę z przełamywania własnych ograniczeń, ale także podsycającym ochotę na więcej.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]