Wycieczka w Himalaje tylko z profesjonalnym przewodnikom

Zainteresowany Himalaje wycieczka? Kliknij tutaj.

Himalaje wraz ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Wpływa na to niemało elementów – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie napomknąć również o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stanowią arenę rywalizacji najlepszych himalaistów z całego globu. Nie dziwi nas stąd popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się również pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go samodzielnie

Na wstępie należy zaznaczyć, iż jeśli chodzi o trekking, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany wierzchołek. Przyczyną kłopotów bywa również sama organizacja podróży – rezerwacja biletów oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Wobec tego najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm planujących wyjazdy w wysokie góry. Kolejną zaletą jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, które nie mają praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne szlaki

Z jasnych względów osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Himalajach bądź Karakorum w Karakorum lub Himalaje prawie nigdy nie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, że te masywy są poza ich zasięgiem, gdyż nieraz przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Shishapangma, Everest czy Lhotse. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale również możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków i podziwianie nieprzeciętnych widoków, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]