Wycieczka na Kilimandżaro – tej wyprawy nigdy nie zapomnisz

Kilimandżaro wyprawa

Sięganie po górskie szczyty to fantazja dużej części podróżników, którzy kochają ekstremalne wyzwania. Niezatartych doznań na pewno zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Czy warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – wznosi się prawie 6000 m n.p.m. Turystów przyciągają przede wszystkim malownicze widoki, sposobność zobaczenia wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, a także kurczące się już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Mawenzi, Shira i Uhuru. Wyprawa na najwyższy szczyt Afryki wymusza właściwą preparację – z uwagi na sporą wysokość realne jest niebezpieczeństwo rozwinięcia się choroby wysokościowej, a zmieniająca się pogoda sprawia, iż dotarcie na szczyt masywu jest dla turystów ciężkim zadaniem. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie powinny wyróżniać się solidną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 7 do 8 godzin dzień za dniem.

Co powinno się wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem zaleca się także zaopatrzyć się w leki o działaniu przeciwmalarycznym. Przed rozkwitem choroby ochroni też stosowna profilaktyka – stosowanie środków odstręczających insekty oraz zakładanie odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A co zrobić, żeby uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]