
Trekking - sprawdź korzystną ofertę.
Wycieczki w góry mogą przybierać wiele postaci. Od nieśpiesznych przechadzek po prostych szlakach w bliskim sąsiedztwie schronisk turysty, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po szlakach plasujących się wyżej pod względem skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Aby uczestniczyć w tych ostatnich, niezbędne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również zdolność korzystania ze sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Jednakże za niejednokrotnie olbrzymi trud zyskujemy możliwość podziwiania niesamowitych widoków i kontaktu z dziką przyrodą.
Trekkingi – dopasuj odpowiedni stopień trudności do swojej kondycji
Skala trudności technicznej jest zależna od terenów, przez które biegną trekkingi. Specjaliści klasyfikują 3 poziomy trudności pieszych wycieczek w regiony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą Ci, którzy dysponują , a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do intensywnej aktywności. Drugi poziom trudności wymaga dobrej sprawności i co najmniej podstawowej praktyki w górach – na przykład w polskich Tatrach. Najwyższy stopień to wycieczki dla jednostek ze świetną kondycją, znajomością charakteru wysokich łańcuchów górskich i radzącym sobie z obsługiwaniem sprzętu, a także nieobawiających się uciążliwych warunków biwakowania w czasie kilkudniowej wędrówki.
Dokąd pojechać na trekking?
Trekkingi można uprawiać w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju amatorzy tego typu obcowania z naturą bardzo cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli natomiast chodzi o inne pasma Europy, dużym uznaniem cieszą się wschodnia część Karpat, Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte oraz leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural. Najbardziej wprawne w trekkingu jednostki powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności podczas wyprawy w Andach, Karakorum lub Himalajach.
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko
Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail:
[email protected]