Wisiorki srebrne

Jeśli potrzebujesz wisiorków, kliknij tu

Srebro od dawna wymieniane jest wśród najczęściej stosowanych przez jubilerów surowców. Nie może to dziwić – jest łatwe w obróbce, świetnie się prezentuje, a także charakteryzuje je ciekawy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej ochrony – metal ten okazuje się naprawdę delikatny, w związku z czym możemy zarysować. Jak zatem dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą silnych środków myjących

Silne środki myjące dla wykonanych ze srebra ozdób okazują się zabójcze. Przez nie surowiec może zmieniać kolory i blaknąć. Nie należy więc wykorzystywać ich do pielęgnacji ozdób, a podczas prania ręcznego koniecznie powinniśmy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne lub pierścionki.

W czym przechowywać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne należy chronić również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy wykorzystywać pudełka wyściełane od środka delikatną tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Srebro nie najlepiej znosi również kontakt z wodą oraz promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że straci barwę albo się odkształci. Zanim włożymy kilka ozdób do szkatułki, musimy przed tym zabezpieczyć je miękką tkaniną lub wrzucić do foliowej torebki.

Wisiorki srebrne – czym je pielęgnować?

Do czyszczenia wyprodukowanej ze srebra biżuterii powinniśmy użyć letniej wody z solą, która świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Poza tym odpowiednie będą także wódka, białko jaja i specjalne preparaty. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy korzystać z delikatnych szmatek – twarde mogą porysować fakturę.