Czemu srebrna biżuteria jest tak popularna?

Po więcej informacji o srebrna biżuteria sklep internetowy zajrzyj tutaj

Jest z ludźmi od tysięcy lat i mimo pojawienia się wielu innowacyjnych wzorów, naprawdę mało ewoluowała. Biżuteria stale odgrywa identyczną rolę – jest pewnego typu ozdobą ciała i umożliwia wyrażenie swojego charakteru. Nic więc zaskakującego, iż biżuterię tak samo często noszą panie oraz panowie, dzieci i ich rodzice, ludzie z rozmaitych klas społecznych. Bez względu na to, jakie wzory lubimy, niemal za każdym razem biżuteria jest wykonywana z tych samych materiałów – zazwyczaj ze srebra. Dlaczego więc srebrna biżuteria jest tak chętnie noszona? Jak troszczyć się o srebrne przedmioty, by posłużyły co najmniej pięć dziesięcioleci?

Dobre strony srebrnej biżuterii

Głównym plusem srebrnej biżuterii okazuje się na pewno to, że jej stosowanie pozwala ustrzec się wielu schorzeń. Srebro jest antyseptyczne, więc zakładanie srebrnej biżuterii bywa rekomendowane klientom, którzy niedawno przekłuły ciało. Nie wolno zapomnieć również o jego atrakcyjności, która idzie w parze z dość niskimi kosztami zakupu.

Jak dbać o srebrną biżuterię

Srebro wytrzyma sporo lat, jednak należy odpowiednio o nie zadbać. Co najważniejsze – nie nośmy srebrnej biżuterii, gdy wykonujemy jakieś prace – nietrudno ją zarysować czy zmatowieć w zetknięciu z detergentami. Srebrna biżuteria powinna też być pielęgnowana w wodzie ze spirytusem czy amoniakiem. Należy trzymać ją w pudełku z miękką wyściółką – unikniemy tak uszkodzeń.

Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]