Co warto wiedzieć o pierścionkach zaręczynowych?

Jeśli chcesz nabyć pierścionki zaręczynowe Kraków, skieruj się tutaj

Kiedy znajdziesz kobietę, z którą postanowisz spędzić całe życie, w końcu pomyślisz o małżeństwie. Wpierw jednak następuje ta wyczekiwany przez wiele kobiet moment – oświadczyny, na które musisz znaleźć pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – niegdyś bez złota oraz kamieni szlachetnych

Danie ukochanej w prezencie pierścienia to niesłychanie stary obyczaj, sięgający prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki są w formie koła, które symbolizuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na palcu serdecznym lewej dłoni, zwanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wypływa z przekonania, że od owego palca prowadzi “vena amoris”, to znaczy żyła wiodąca wprost do serca. Powszechnie uważa się, iż rytuał przekazywania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent przywieźli Grecy. Z początku sporządzano je ze skóry, z tataraku, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, w głównej mierze żelaza. Kosztownymi pierścieniami ze złota lub srebra obdarowywano wyłącznie wtedy, kiedy mężczyźni pragnęli zaprezentować swoją bezgraniczna ufność do wybranki. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z drogimi kamieniami, złotem oraz platyną, jednakże materiały te faktycznie powszechnie wykorzystuje się do ich sporządzania dopiero od paru wieków, przy czym znaczący wzrost ich powodzenia można zauważyć w poprzednim wieku.

Kamienie szlachetne, złoto, a nawet drewno – nowoczesne pierścionki zaręczynowe

Oczywiście wymarzona biżuteria na oświadczyny to platynowy pierścionek ze sporym diamentem, jednakże możliwości swobodnego łączenia różnych metali i kamieni są ogromne. Oprócz diamentów stosuje się topaz, szafir czy rubin. Część osób wybiera mniej kosztowne metale, jak tytan, stal damasceńską, srebro, jak również drewno, jednakże wciąż na rynku przeważają pierścionki wytworzone z platyny i rozmaitych rodzajów złota (różowego, białego i żółtego).
Ile powinniśmy wydać na pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało pogląd, iż mężczyzna musi zapłacić na niego co najmniej dwukrotność swojej pensji. Cena pierścionka zależna jest od rozmaitych elementów: wykorzystanego kamienia, materiału, wzoru czy ilości karatów, wobec tego każdy znajdzie piękny, niepowtarzalny pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Miejmy jednak na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim wyrazem zaangażowania oraz uczucia, wobec tego jego koszt nie jest najistotniejszy. Kluczowe jest to, czy przypadnie do gustu naszej przyszłej żonie.

Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]