Biżuteria z kryształkami Swarovskiego – od XIX wieku do dziś

Dowiedz się, gdzie zamówić biżuterię Swarovskiego

Kryształy wyglądają wprawdzie świetnie, jednak nie każdy jest w stanie sfinansować ich kupno. Na szczęście w salonach jubilerskich znajdziemy także mniej kosztowne odpowiedniki tych minerałów. Największym uznaniem cieszą się bez wątpienia kryształki Swarovskiego. Tradycja ich wytwarzania sięga XIX stulecia, gdy Daniel Swarovski opatentował maszynę do szlifowania szkła ołowiowego. Aktualnie biżuteria z kryształkami Swarovskiego znana jest w prawie wszystkich krajach. Same kryształki spotyka się zarówno w pierścionkach, jak i telefonach komórkowych lub nawet na butach.

Wytwarzanie biżuterii z kryształkami Swarovskiego

Kryształki Swarovskiego to obrobione szkło ołowiowe. Technologia ich wyrobu jest owiana tajemnicą – wiadomo tylko, że stosuje się do tego odpowiednie urządzenia, zaś cały proces przebiega w wysokiej temperaturze. Biżuteria z kryształkami Swarovskiego jest zdecydowanie lżejsza od prawdziwego kryształu. Wśród masy imitacji wyróżnia się w szczególności dokładnym szlifem – na początku przywodzi na myśl autentyczne minerały.

Biżuteria z kryształkami Swarovskiego – co można kupić?

Firma oferuje również wiele produktów – dostarcza kryształki producentom laptopów lub oświetlenia. Warto też zaznaczyć, że firma jest producentem celowników i odblasków – na przykład tych, jakie stosowane są w polskich tablicach drogowych. Jakkolwiek to biżuteria z kryształkami Swarovskiego – pierścionki, naszyjniki czy kolczyki – są głównym i najbardziej popularnym produktem tej marki. Można je kupić zarówno w markowych sklepach , jak i w sklepach internetowych, które prezentują zdecydowanie szerszy asortyment.