Biżuteria z cyrkoniami – nie wszystko diament co się świeci

biżuteria z cyrkoniami, cyrkonie, kolczyki z cyrkoniami

Podczas procesu tworzenia biżuterii powszechnie używa się najpiękniejsze kamienie szlachetne. Poza faktem, że ten sposób ozdabiania nadaje biżuterii niepowtarzalnego wyglądu, mają one ogromny wpływ na wartość opracowywanego dzieła. Konsekwencją tego jest fakt, że dość wąska rzesza ludzi może pochwalić się prawdziwymi klejnotami wśród swoich zbiorów. Istnieją naturalnie także alternatywne rozwiązania dla oszczędnych osób.

Co uznajemy za cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie wytwarzane kamienie ozdobne, nie występujące naturalnie. Jest to praktycznie najlepsza alternatywa dla brylantów – z powodu niemal identycznego wyglądu i zbliżonych właściwości. Przeważnie cyrkonia nie ma koloru, ale wersje z dodatkiem niestandardowych substancji mogą posiadać dowolne kolory lub nawet zmieniać się pod wpływem światła. Ze względu na przytoczone właściwości estetyczne, cyrkonie są niezastąpione w jubilerstwie.

Medycyna i bizuteria, czyli gdzie wykorzystuje się cyrkonie?

Jako, że cyrkonie znalazły powszechne zastosowanie w jubilerstwie, jako zdobienia biżuterii, choć nie jest to bynajmniej jedyne ich przeznaczenie. Przykładowo, wykorzystuje się je w medycynie (jako przejściowe wypełnienie zębów mlecznych), do mierzenia pH w wysokich temperaturach albo też przemyśle. W przeszłości, dzięki swoim cechom używane były nawet w takich działaniach, jak Rosyjskie programy kosmiczne. Jeśli jednak zainteresowani jesteśmy najbardziej znaną formą cyrkonii, czyli biżuterią, możemy nabyć ją na przykład przez internet.