Biżuteria z ametystami

Potrzebujesz ametystów? Sprawdź https://www.ametysty.com.pl

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz kilku regionach USA, a także w kilkunastu innych państwach, np.: Australii i Mozambiku. Ze względu na swoją wyjątkową purpurową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystuje się w jubilerstwie. Kolczyki i pierścionki z ametystem znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – uwielbiana od wieków

Biżuteria z ametystów miała swoją niemałą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Pisma Świętego. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystami, a w skarbcu watykańskim po dziś dzień leży papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można wkładać przyjęcia czy bale. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w tym połączeniu prezentuje się szczególnie elegancko.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Dlatego też biżuterię z tym ozdobnym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na piękny kolor i walory estetyczne, ale również z powodów natury metafizycznej. Część osób, nosząc kolczyki z ametystem przez dłuższy okres czasu, odczuwa spokój i zapomina o troskach. Jednak w tej kwestii lepiej wyrobić sobie własną opinię.