Tabliczki na drzwi, czyli jak odnaleźć poszukiwany pokój

tabliczki na drzwi, tabliczki informacyjne

W każdym budynku znaleźć można bardzo dużo różnorakich sal, które mają większe lub mniejsze znaczenie. Ułatwienie w przemieszczaniu się po nich – nie tylko ludziom z zewnątrz, ale także osobom , które są zatrudnione w danym obiekcie – zapewniają przeróżne tabliczki na drzwi. Ich wybór jest na chwilę obecną naprawdę szeroki. Jakiego rodzaju tabliczki na drzwi dostępne są w sprzedaży? Czym wyróżniają się te , które uważane są za najbardziej popularne?

Tabliczki na drzwi – co rekomenduje się nimi oznakować?

Właściwe oznakowanie budynku daje doskonałą przejrzystość jego funkcjonowania. Nie ma znaczenia czy chodzi o przedszkole, sklep, urząd czy biuro – prawidłowe oznaczenie pomieszczeń pozwala na ekspresowe odszukanie sali, która w danym momencie nas interesuje. Taka sytuacja ma miejsce chociażby w szpitalu czy szkole. W przypadku biur, urzędów oraz banków tabliczki na drzwi dadzą możliwość szybkiego wyszukania pokoju, w którym dyżuruje potrzebna nam w danej chwili osoba. Szczególnie popularne są tabliczki na drzwi, w których można dowolnie wymieniać umieszczony na nich opis. Dzięki temu w sytuacji, gdy przykładowo w zakładzie pracy dochodzi do zwolnienia pracownika, nazwisko na tabliczce można bez żadnych trudności zmienić. Pozwala to więc zaoszczędzić naprawdę dużą ilość pieniędzy – nie trzeba przecież wydawać pieniędzy na kupno nowych tabliczek.

Tabliczki na drzwi – kiedy jeszcze się je stosuje?

Dzięki tabliczkom na drzwi można bez żadnych trudności odróżnić pomieszczenia mające charakter ogólnodostępny od tych, które stworzone zostały z myślą załogi danej instytucji. Chodzi w tym przypadku o pokoje mające charakter socjalny, magazyny, toalety dla pracowników oraz wszystkie te sale, do których z jakichś względów osoby postronne nie powinny wchodzić. Stosując tabliczki na drzwi, można również oznakować punkty, w których palenie jest zabronione. Takie tabliczki, które przedstawiają zakaz palenia, cieszą się na ten moment ogromną popularnością. Bardzo często na tych tabliczkach oprócz napisu znajduje się skreślony symbol papierosa. Dla niemałej grupy osób przekaz takiego znaku jest więc naprawdę przejrzysty. Nie zapominajmy również, że tabliczki informacyjne umieszcza się również na drzwiach wejściowych do obiektów, które posiadają ułatwienia dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]