Silniki elektryczne prądu stałego i motoreduktory – gdzie je zamówić?

ultra robotics, polski producent silników elektrycznych

Coraz szersze użycie robotyki w wielu sferach przemysłu oraz automatyzacja procedur logistycznych i magazynowych, zmusza do poszukiwania najlepszych rozwiązań z zakresu układów napędowych i sterowania. Warszawska spółka Ultra Robotics odpowiada na to zapotrzebowanie proponując m.in. dokładne serwonapędy i sterowniki serwo od uznanych globalnych producentów.

Silniki DC i BLDC, motoreduktory oraz przekładnie od najlepszych producentów

Istniejąca od przeszło dekady na naszym rynku firma Ultra Robotics jest dostawcą silników prądu stałego, motoreduktorów (szczotkowych i bezszczotkowych oraz przekładni falowych i planetarnych produkowanych z najwyższej klasy surowców przez renomowanych globalnych producentów. W asortymencie Ultra Robotics znajdują się produkty marki Harmonic Drive, wytwarzającej precyzyjne niewielkie serwonapędy wyróżniające się dużą żywotnością oraz niezawodnością. Produkowane przez Harmonic Drive przekładnie oraz napędy znajdują zastosowanie między innymi w produkcji robotów przemysłowych, frezarek czy systemów służących do automatyzacji intralogistyki, a przez wzgląd na możliwość ich użycia w ciężkich warunkach środowiskowych, w tym w próżni, korzysta się z nich także w kosmonautyce, lotnictwie i kriogenice.

Ultra Robotics jest również dystrybutorem produktów marki ELMO Motion Control z Izraela, słynącą z najmniejszych sterowników serwo na rynku (napędy Platinum Twitter), które znamionują się wysoką mocą obliczeniową z obszernymi zasobami pamięci, wysoką przepustowością i bogatą obsługą informacji zwrotnych, a ich sprawność utrzymuje się na poziomie 99% także przy niewielkich gabarytach. Z kolei jej serwonapędy z linii GOLD znakomicie sprawdzają się w ekstremalnych warunkach środowiskowych, w tym nie tracą funkcjonalności przy gwałtownej zmianie temperatury, której różnica może wahać się od -40 do +70 °C, znacznej wilgotności (nawet do 90%), jak również przy narażeniu na silne wibracje i wstrząsy mechaniczne.

Spółka Ultra Robotics oferuje też produkty Eisele Antriebstechnik GmbH, Positec, Sesame Motor Corp i Bodine Electric Company.

Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]